turinio-rinkodara

Turinio rinkodara – tai marketingo metodas kurio pagrindas yra pastovus naudingo turinio kūrimas. Šios strategijos galutinis tikslas – pritraukti klientų dėmesį ir įgyvendinti didesnius pardavimus.

Užuot tuščiai siūlę savo produktus ir paslaugas, jūs kartu kuriate naudingą turinį, kuris padeda išspręsti problemas, rasti atsakymus į klausimus klientams.

Domina turinio rinkodaros paslaugos?Spauskite čia

Žemiau skaitykite apie turinio rinkodaros privalumus.

Turinio rinkodaros taikymo privalumai

turinio-rinkodaros-privalumai

 • Didėjantys pardavimai – kursite turinį, žmonės matys daugiau naudos, todėl daugiau šansų, jog jie pasirinks jus o ne jūsų konkurentus. Juk kokybiškas produktas – vienas elementariausių verslo pagrindų.
 • Taupomi pinigai – turinio marketingas užtikrins, jog jūs savo įmonę reklamuojate kokybiškai ir nešvaistote pinigų ant reklaminių kampanijų kurios vaisių neduoda.
 • Daugiau šansų sulaukti ištikimų klientų – Jeigu progresyviai kursite naudingą turinį, klientai matys, jog jūs kuriate naudą jiems. Jie žinos, kad gali ateiti į jūsų blogą, paskaityti patarimų, ar peržiūrėti naudingus vaizdo įrašus. Tikėtina, jog jie bus ir ištikimesni ne tik lankomume, tačiau ir pirkimuose. Jie matys, jog jūs tikrai išmanote savo sritį.
 • Natūralus poreikis – Tyrimai rodo, jog didžiausios pasaulyje kampanijos naudoja turinio rinkodarą, kadangi tai išties veiksnus marketingo principas. Jo metu jūs kuriate naudą, natūralų poreikį žmonės įsigyti jūsų prekę ar paslaugą.

Kokiose marketingo formose svarbus turinys?

del-ko-verta-imtis-turinio-rinkodaros

Turinys – visų marketingo formų pagrindas. Nesvarbu kokiu būdu jūs norite save reklamuoti, ar bendrauti su publika internete, visuomet bus reikalingas tinkamas turinys.

Štai keli marketingo metodai kuriuose turinio aktualumas neabejotinas:

 • Socialinių tinklų marketingas – norėdami susilaukti sėkmės socialiniuose tinkluose turite publikuoti tai, kas gaus daugiau paspaudimų, pasidalinimų ir komentarų. Tai neturėtų būti kažkas kontroversiško ar pramoginis clickbait (masinantis įrašas), o verčiau tikrai aktuali informacija žmonėms.
 • SEO – paieškos varikliai kur kas geriau rankuoja svetaines kuriuos pastoviai kuria ir skelbia aukštos kokybės turinį. Tai yra pagrindinis svetainių rūšiavimo faktorius į kurį atsižvelgia visos paieškos sistemos.
 • PR – sėkminga PR strategija remiasi turiniu kuris rūpi žmonėms, tai nėra įmonės reklama. Jei jūs restoranas, žmonės norės matyti viską kas susiję su maistu: patarimai, receptai, akcijos ir taip toliau. Klientams turite pateikti kokybiškas žinutes ir strategiškai kalbėti apie įmonės veiklą.
 • PPC – norint, kad PPC (angl. Pay-per-click) veiktų, taip pat reikės kokybiško turinio jūsų reklamoms. Kalbant apie paveikslėlius, tekstus, “Youtube” reklamas, geras turinys trauks žmonių dėmesį. Ko gero kiekvienas sutiktų, jog reklamos žiūrint vaizdo įrašus ar naršant internete, visuomet mums švysteli pačiu netinkamiausiu metu. Jeigu jūsų reklama gebės sudominti žmogų, žadėdama kažką naudingo, mažiau šansų, jog jis jūsų siūlomo dalyko neįsidėmės.
 • Inbound marketing (Atvykstamoji rinkodara) – tai priešingybė potencialių klientų paieškai. Jūs patys kuriate tai kas žmonėms gali būti naudinga: blogo postai, patarimai, vaizdo įrašai. Čia turinys tampa svarbiausiu elementu kuriantis lankomumą, kadangi žmonės ateina natūraliai, ieškodami jiems reikalingos informacijos.

Žinoma, turinys svarbus visais marketingo atvejais, tačiau gali pasirodyti sunku darant pirmuosius žingsnius kuriant pačią strategiją.

Kitoje skiltyje aptarsime pagrindinius turinio strategijos kūrimo faktorius.

Kokie žingsniai reikalingi įgyvendinti turinio strategiją?

turinio-rinkodaros-strategija

 • Niša – gerai pagalvokite apie nišą kurioje norite būti matomas. Ar tai prekės/paslaugos? Pagal turėsite kurti turinį ir jo strategiją. Tarkime, esate restoranas. Žmonėms ko gero bus aktualu matyti valgiaraščio naujienas, akcijas, galbūt keletą įdomių receptų. Tai tik keletas krypčių kuriomis galite rašyti. Nišos išmanymas – raktas į sėkmingą turinio rinkodaros strategiją.
 • Iššūkiai – pagal savo planą išsiaiškinkite su kokiais sunkumais galite susidurti. Galbūt neturite galimybių kurti vaizdo įrašų reguliariai? Galbūt galėtumėte tiesiog rašyti į blogą ir rašyti dažnai? Šiame žingsnyje svarbu koncentruotis ties tuo kas jūsų įmonės nišai tinkamiausia. Jeigu neturite laiko rašyti patys, visada galite pasisamdyti profesionalius turinio kūrėjus kurie jums padėtų įgyvendinti geriausią strategiją.
 • Aktualumo tyrimas – išsiaiškinkite koks turinys būtų tinkamiausias jūsų potencialiems klientams. Tai gali būti vaizdo įrašai, tekstai ir t.t. Išsiaiškinkite kokiu būdu galėtumėte išspręsti problemas kurias klientai nori išspręsti, užuot siūlę tai ko jiems visiškai nereikia. Pagrindinis tikslas šiame žingsnyje yra kurti turinį kuris būtų įdomus, be to tai reikėtų darytų reguliariai.
 • Galutinis strategijos tikslas – Turite susidaryti aiškų tikslą savo strategijai. Ar norite didesnio lankomumo? Ar norite daugiau parduoti? Taip geriau žinosite kokio pobūdžio turinį kurti.
 • Strategijos matavimas – sukūrus strategiją ir kuriant turinį planą turite pagalvoti sekite jo pasisekimą. Viena iš tokių priemonių – “Google Analytics”, jos pagalba galite sekti reklaminių kampanijų pasisekimą.

Apibendrinant

Galima teigti, jog turinio kūrimas, ir jo marketinginės strategijos, turi nemažai niuansų. Šiame straipsnyje aptarėme turinio rinkodaros privalumus, marketingo sritis kuriose turinys yra itin aktualus bei sudarėme bazinę metodiką marketingo strategijai kurti.

Tikimės, jog šis gidas padėjo įgauti daugiau žinių, ir nuo šiol jūs į turinį svetainėje žiūrėsite kitaip. Žinoma, jeigu reikia pagalbos turinio kūrimo klausimais visada galite kreiptis į mus, mes mokame rašyti kokybiškai ir naudingai

Domina turinio rinkodaros paslaugos?Spauskite čia